Dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2024

Wyższa Szkoła Ekonomiczno Humanistyczna w Skierniewicach

Tablica ogłoszeń

Likwidacja

Z dniem 1 pażdziernika 2018 Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna w Skierniewicach "W LIKWIDACJI"

Pokaż menu

WSEHSK

Biblioteka – Zbiory

  • Książki: Biblioteka gromadzi zbiory od 1996 r., a księgozbiór liczy obecnie ok. 20 000 woluminów z zakresu nauk ekonomicznych, prawa i administracji, pedagogiki, nauk społecznych oraz ogrodnictwa i ochrony środowiska. W czytelni zgromadzone są liczne słowniki, encyklopedie, roczniki statystyczne, komentarze prawne oraz dzieła o charakterze ogólnym.
  • Czasopisma: Prenumerata obejmuje 90 tytułów czasopism naukowych z różnych dziedzin wiedzy zgodnie z programem studiowania na wydziałach.Wykaz czasopism
  • E-źródła: Studenci mogą korzystać z komputerowego Systemu Informacji Prawnej LEX, który jest dostępny na 3 stanowiskach w czytelni. LEX jest to pełnotekstowa baza aktów prawnych obowiązujących w Polsce. Oprócz tekstów ustaw i rozporządzeń zawiera także orzecznictwo sądów, komentarze, wzory pism, a od 2005 r. dołączony został moduł „Prawo europejskie” w języku polskim. Baza aktualizowana jest raz na miesiąc. W czytelni dostępny jest System Informacji o Gospodarce Żywnościowej. Baza jest tworzona przez Centralną Bibliotekę Rolniczą i zawiera opisy bibliograficzne i abstrakty artykułów z około 280 tytułów czasopism. Zakres tematyczny : rolnictwo, przemysł spożywczy, leśna gospodarka niedrzewna. Baza jest aktualizowana co kwartał.Studenci szkoły mogą korzystać z dostępu on-line do EBSCO Publishing. Serwis zawiera pełne teksty artykułów z czasopism naukowych, prasy światowej oraz 5 baz bibliograficznych. Opis baz z pakietu podstawowego. Czytelników zainteresowanych korzystaniem z serwisu prosimy o kontakt z biblioteką.