Dzisiaj jest środa, 17 lipca 2024

Wyższa Szkoła Ekonomiczno Humanistyczna w Skierniewicach

Tablica ogłoszeń

Likwidacja

Z dniem 1 pażdziernika 2018 Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna w Skierniewicach "W LIKWIDACJI"

Pokaż menu

WSEHSK

Ogrodnictwo – Koło naukowe

Koło Naukowe Ogrodników (KNO) w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Humanistycznej w Skierniewicach powstało w 2004 r.

Celem działalności Koła jest integracja studentów Wydziału Ogrodniczego, rozwijanie i pogłębianie zainteresowań naukowych i kulturalnych studentów, organizowanie seminariów, rajdów i wycieczek zawodowych oraz nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów naukowych ze studentami z innych uczelni w kraju i za granicą.

Opiekunami Koła Naukowego Ogrodników jest dr Jacek Nowak.

Z inicjatywy Koła Naukowego Ogrodników zorganizowano wyjazd do Holandii na targi ogrodnicze „Corti Fair” w listopadzie 2005 r. Studenci mieli okazję zwiedzenia nie tylko jednych z największych targów ogrodniczych na świecie, giełdy kwiatowej w Aalsmeer, ale także do zapoznania się z produkcją wiodących gospodarstw ogrodniczych Schreurs, Florist i Anthura.

Studenci z KNO organizują także liczne wyjazdy do ogrodów botanicznych i arboretów (Arboretum Leśne w Rogowie, ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego), poznają historyczne założenia ogrodowe (Wilanów, Nieborów) oraz bogate kolekcje roślin zgromadzonych w Instytucie Sadownictwa i Kwiaciarstwa.

Z inicjatywy Koła Naukowego Ogrodników organizowane są seminaria naukowe dla studentów, pracowników Uczelni i Instytutów w Skierniewicach. W roku 2006 zorganizowano m.in. seminarium „Ogrody świata”. Studenci z KNO biorą także aktywny udział w seminariach organizowanych przez Polskie Towarzystwo Botaniczne i Polskie Towarzystwo Nauk Ogrodniczych a także w konferencjach naukowych organizowanych przez Instytut Sadownictwa i Kwiaciarstwa i Instytut Warzywnictwa w Skierniewicach.

Koło Naukowe pomaga w przygotowaniu materiałów dydaktycznych na zajęcia z różnych przedmiotów (kolekcje nawozów, nasion, liści).